Home ">Napisz Zaloguj
HostSol » Newsy

Strona główna > Newsy > Trend Micro kupuje Mobile Armor - będzie lepsza ochrona dla urządzeń mobilnych?


"Trend Micro kupuje Mobile Armor - będzie lepsza ochrona dla urządzeń mobilnych?".

2010-12-06

Firma Trend Micro Incorporated poinformowała o podpisaniu ostatecznej umowy w sprawie nabycai firmy Mobile Armor specjalizującej się w nowatorskich rozwiązaniach zabezpieczających dane. Posunięcie to ma na celu rozszerzenie oferty produktów Trend Micro do ochrony danych. Mobile Armor ma siedzibę w St. Louis w stanie Missouri. Właścicielem pakietu większościowego tej spółki jest nowojorska firma Dolphin Equity. Warunki finansowe nie zostały ujawnione. Transakcja, której realizacja wymaga jeszcze spełnienia pewnych warunków, w tym uzyskania wymaganych przepisami zezwoleń, ma być sfinalizowana przed 31 grudnia 2010 r.

Rozwiązania do ochrony danych oferowane przez Mobile Amor zapewniają szyfrowanie w punktach końcowych całych dysków, wybranych plików lub folderów oraz nośników wymiennych. Będą one uzupełnieniem dotychczasowej oferty produktów Trend Micro zapewniających ochronę przed utratą danych, szyfrowanie poczty elektronicznej i szyfrowanie w chmurze. Przejęcie to umacnia pozycję Trend Micro jako lidera w dziedzinie ochrony danych i szyfrowania, od punktu końcowego po chmurę, we wszystkich najważniejszych segmentach rynku. Małe i średnie firmy, duże przedsiębiorstwa oraz instytucje państwowe uzyskają bezprecedensową, zarządzaną centralnie ochronę danych, a także elastyczniejszą i efektywniejszą warstwę zabezpieczeń dzięki szyfrowaniu danych bez względu na to, gdzie one się znajdują.

Ochrona danych staje się dla firm coraz większym problemem. Według szacunków IDC rynek rozwiązań do szyfrowania danych w punktach końcowych będzie się powiększał do 2014 r. ze średnią roczną stopą wzrostu (CAGR) na poziomie 14%. Rządy różnych krajów wprowadzają bardziej rygorystyczne przepisy, takie jak HITECH Act w Stanach Zjednoczonych, Data Protection Act w Wielkiej Brytanii czy Federal Data Protection Act w Niemczech. Przepisy te, wraz ze standardem PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) dotyczącym kart płatniczych, zwiększają wymagania związane z szyfrowaniem informacji poufnych i ochroną prywatności. Również wzrost liczby przypadków naruszenia poufności danych i związanych z tym kosztów przyspiesza wprowadzanie szyfrowania, ponieważ przedsiębiorstwa i instytucje starają się ograniczać ryzyko i chronić informacje niejawne przed dostępem osób nieuprawnionych.

?Przejęcie to rozszerzy naszą obecność na rynku zabezpieczeń punktów końcowych i umożliwi naszym Klientom korzystanie ze sprawdzonej technologii szyfrowania danych w laptopach, tabletach i smartfonach. Rozwiązania Mobile Armor poszerzają naszą wizję ochrony informacji cyfrowych, niezależnie od miejsca ich przechowywania, oraz stanowią uzupełnienie naszego najnowszego rozwiązania Trend Micro SecureCloud zapewniającego ochronę i kontrolę danych w chmurze" - powiedziała Eva Chen, dyrektor generalny Trend Micro. ?Pakiet Mobile Armor do szyfrowania w punktach końcowych rozszerzy naszą ofertę rozwiązań do ochrony danych zgodnie z wymaganiami przetwarzania w chmurze".

?Nabywcy przywiązujący wagę do bezpieczeństwa mogą mieć pewność, że rozwiązania Mobile Amor są przetestowane i sprawdzone oraz posiadają jakość, certyfikaty i funkcje zabezpieczające, jakich nie mają inne rozwiązania do ochrony danych. Mobile Armor umożliwi rozszerzenie strategii firmy Trend Micro w dziedzinie ochrony danych i odegra istotną rolę w jej inicjatywach związanych z bezpieczeństwem urządzeń mobilnych i przetwarzania w chmurze. Globalny zasięg działania i duże zasoby Trend Micro przyniosą klientom Mobile Armor dodatkowe korzyści" - powiedział Michael Menegay, dyrektor generalny Mobile Armor.

?Według szacunków pochodzących z różnych źródeł każdego roku setki tysięcy laptopów, telefonów i wymiennych nośników danych jest traconych wskutek zagubienia lub kradzieży. Dane w nich zawarte są kopiowane bez zgodny właścicieli, a same urządzenia są modernizowane lub wymieniane bez usuwania tych danych" - podaje najnowszy raport firmy Gartner*. ?Rozwiązanie do ochrony danych na urządzeniach mobilnych (Mobile data protection - MDP) stanowi atrakcyjne uzupełnienie zestawów produktów do ochrony punktów końcowych (endpoint-protection - EPP), które już zawierają oprogramowanie antywirusowe (antivirus - AV) i antyszpiegowskie, zaporę osobistą oraz system zapobiegający włamaniom do komputerów stacjonarnych".

*Gartner Inc., Magic Quadrant for Mobile Data Protection, John Girard, Eric Ouellet, 7 września 2010 r.

źródło: informacja prasowa